K. Heinonen Eesti OÜ masinaparki lisandus oktoobris 2021 uus veok Volvo FH 460 koos uue haagisega Krone SD (topeltlaadimise ja Carrier multitemp. agregaatidega).       Lisaks sai järje ka meie mammutite pere.  🙂

Tallinn Truck Show 2019

Tänavune Baltikumi suurim raskeveokite show-näitus Truck Show 2019 tõi Tallinna Lauluväljakule suurel hulgal tuunitud ja maalitud raskeveokeid. Iga näitusel osalev veok oli omamoodi kunstiteos.

K.Heinonen Eesti OÜ osales sellel näitusel esimest korda ning pälvis tiitli „The best Estonian truck“ I koha.

Eksponaat: veok – Scania R410 ja haagis – Schmitz SKO

„Meie haagistes säilivad isegi Mammutid!“

Ideeautor ja teostaja: Reklaamistuudio.ee

________________________________________________________________________________________________________________
K_Heinonen_juubelilogo2015cTranspordifirma K. Heinonen Eesti – 20 aastat stabiilset kasvu ja põnevat innovatsiooni

Transpordifirma K. Heinonen Eesti OÜ on juba 20 aastat vedanud Eesti ning Soome vahel toidukaupu ja eritemperatuuri vajavaid tooteid. Ettevõte sai alguse ajal, mil mobiiltelefonid olid alles saabunud, kaubavedude graafik märgiti ühtse IT-rakenduse asemel seinatahvlile ning kogu kaup pidi läbima tolli.

1995. aastal koostöös soomlase Kari Heinoneniga alustanud K. Heinonen Eesti on tänaseks ainult Eesti kapitalil töötav perefirma. Alates loomisest on spetsialiseerutud toidukaubale ja eritemperatuuritoodetele, mis nõuavad nii külmutus- ja jahutusmehhanismidega mitmetemperatuurilisi sõidukeid ning haagiseid kui ka tavapärasest mõnevõrra erinevate lubade ja sertifikaatide olemasolu.

„Teostame regulaarset igapäevast uksest-ukseni transporti Eesti-Soome-Eesti liinil ja koostöös partneritega ka Skandinaaviasse ning Lätti ja Leetu. Transport toimub ilma vaheterminalideta punktist A punkti B ehk näiteks tehastest ladudesse,“ selgitavad K. Heinonen Eesti juhid Kaido ja Veiko Kõrgend, lisades, et klientidega suheldakse reeglina otse, sest see hoiab paigas hinna ja kvaliteedi suhte ning säästab mõlemaid pooli kulukatest vahendajatest.

Ettevõtte ambitsioon pole olnud kunagi kasvada väga suureks ei töötajate ega autode arvult, vaid jääda kindlaks oma nišile ja klientidele, pakkuda kvaliteetset koostööd ning olla usaldusväärne, paindlik ja mõistev partner. K. Heinonen Eesti on oma käivet iga-aastaselt kasvatanud ning kuna ettevõte pole kunagi uisapäisa investeerinud, on kenasti üle elatud ka majanduse madalamad ajad. „Oleme alati majandanud ökonoomselt ja kõiki kulutusi põhjalikult analüüsinud. Ettevõtte majandustulemusetest on jooksvalt põhjalik ülevaade, kuna kasutusel on pidevalt ajakohastatud ja seadustega kooskõlla viidud majandustarkvara,“ selgitab finantsjuht Kadri Kõrgend.

Veiko Kõrgend lisab: „Jah, enne majanduskriisi oli ka meil võimalus osta juurde kümmekond masinat ja laiendada oma tegevust uutesse riikidesse, ent täna oleme õnnelikud, et otsustasime enda liistude juurde jääda.“

K. Heinonen Eesti eesmärgiks on tugeva laiendamise asemel hoopis uute IT-süsteemide juurutamine, autopargi laitmatu korrashoid ning investeerimine töötajatesse, mis annavad transpordifirmale tänasel turul konkurentsieelise. Autod on tehniliselt korras ja juhi jaoks mugavad. Turvalist sidet auto ja kontori vahel tagavad kaasaegsed haldus-, jälgimis- ja positsioneerimissüsteemid. Need süsteemid on oluliselt aidanud kaasa ettevõtte efektiivsusele. Tähelepanuta ei ole jäetud ka koduleht, mis on tehtud lihtsaks ja arusaadavaks ning päringute tegemine kiireks. Kõik sõidukid käivad korraliselt tehnilises kontrollis ja väiksemgi probleem saab koheselt kõrvaldatud. Samuti hooldatakse pidevalt haagiseid ja külmaseadmeid margiesindustes. See tagab ettevõttele professionaalse teenuse oma ala spetsialistide poolt.

Transporditurg on keerukas ning tiheda konkurentsiga ala. „Hind ei ole alati määrav, vaid klientide jaoks on oluline, et teenus toimiks nagu kellavärk,“ räägib Veiko Kõrgend. „Me ei osale hinnasõjas ning ei ole ebaausate võtetega kunagi kelleltki kliente üle löönud. Lisaks saavad ka kliendid aina teadlikumaks, tehes enne lepingute sõlmimist taustauuringuid ning mõistes kiiresti, kui hinna ja kvaliteedi suhe paigast ära on.“

Ükski klient ei ole liiga väike

Veiko Kõrgendi sõnul ei oska vahel suured firmad väärtustada väikekliente. „Igast pisikesest kaubaveost võib ükskord areneda keskmine ning seejärel suur ettevõtmine. Meie jaoks pole ükski klient liiga väike ning püüame alati leida kõigile sobiva lahenduse.“

Ta lisab, et seejuures on väga oluline avatus ja paindlikkus. „Vahel käin vajadusel ning puhtast huvist ka ise autojuhina kaupa laiali vedamas, sest nii saan kliendiga vahetult suhelda ning täpselt teada, mis on hästi ja mida ehk annab veel paremaks muuta. Meie põhimõte on olla paindlik ja mõistlik: kui kliendi kaubakogus äkitselt muutub, ei hakka keegi teda sellepärast kohe trahvima, sest tegijal ikka juhtub. Oleme varustanud end tehnikaga, mis annab võimaluse kiiresti reageerida: vajadusel vahetame poolhaagise furgoonveoki vastu või lisame furgoonveokile järele haagise. Oma muredest tuleb julgelt rääkida!“

tiimSeejuures ei tehta järeleandmisi seaduse täitmisel: tegutsetakse alati lähtudes seadustest ja eetikajuhendist, peetakse kinni lubadustest ja soodustatakse seadusekuulekat käitumist. K. Heinonen Eesti autojuhid võtavad tõsiselt töö- ja puhkeajaseadust ning ettevõtte juhtide sõnul pole see nende firmale kunagi probleeme tekitanud, sest kui seadusi täita, on ka vähem tööalast stressi.

Oma suurimaks trumbiks peavad nad aga oma töötajaid, kes tunnevad-teavad igat klienti ning oskavad leida kliendi jaoks alati parima lahenduse. K. Heinonen Eesti töötajad on motiveeritud ja kaadrivoolavus on väike. Paraku ei ole Eestis lihtne leida häid rahvusvahelisi raskeveokijuhte, sest neid lihtsalt ei koolitata meil piisavalt palju. „Tegelikkuses on tänapäevased veoautod aga väga mugavad ning hea lisavarustusega, nii et iga autojuht peaks tundma tõsist uhkust oma töö ja sõiduki üle. Usun, et meie oskame oma töötajaid väärtustada,“ nendib Kaido Kõrgend.

K. Heinonen Eesti juhtkond soovib südamest tänada oma pikaajalisi kliente ja koostööpartnereid, kelledega koos on see 20 aastat möödunud sujuvalt ja meeldivalt. Samuti tänu suurepärastele töötajatele, kes on kogu selle töö kvaliteetselt teostanud.

Allikas: Äripäev 2015